ניוזלטר
דוא"ל: *
שם:

שאלות ותשובות

כיצד יחוייב כרטיס האשראי?

חיוב כרטיס האשראי מתבצע באתר PayPal ורק לאחר קבלת אישור סופי מחברת האשראי - יחוייב כרטיסך בסכום הסופי לתשלום עבור המוצרים בסל הקניות כולל דמי משלוח (מעל 499 ש"ח דמי המשלוח הינם ללא תשלום). את החיוב תוכל לראות בפירוט דפי האשראי שלך.

באיזה כרטיסי אשראי ניתן לבצע את התשלום?

ניתן לבצע את התשלום באמצעות ויזה, מאסטר כארד, דיסקבר ואמריקאן אקספרס (כרטיסי האשראי המקובלים באתר PayPal).

האם המחירים באתר כוללים מע"מ?

כן, כל המחירים כוללים מע"מ אלא אם צויין מפורשות אחרת.

מדוע יש צורך בשם משתמש וסיסמה?

שם המשתמש יחד עם הסיסמה משמשים כאמצעי הזיהוי שלכם, ומאפשרים לנו לעדכן אתכם באופן מיידי על כל שינוי בסטטוס ההזמנה. הסיסמה מבטיחה שכל הפרטים שתמסרו במהלך הקנייה ישמרו בסודיות. בכניסה לכרטיס הלקוח, תוכלו בעזרת פרטי המשתמש הללו, לראות את כל ההיסטוריה של הקניות שביצעתם באתר.

האם בטוח להזין את כרטיס האשראי שלי ברשת?

בהחלט. כל הנתונים שתזינו באתר זה יישארו חסויים לחלוטין ממש כמו בקניה רגילה. אנחנו מייחסים חשיבות עליונה לאבטחת המידע של לקוחותינו. לכן אנו מפעילים את המערכות המתקדמות ביותר על מנת להגן על סודיות המידע. בין השאר, האתר מאובטח בפרוטוקול המסחר האלקטרוני הסטנדרטי בעולם SSL. אם בכל זאת תעדיפו לבצע רכישה באתר בלי למסור את פרטי מספר כרטיס האשראי שלכם באינטרנט ,תוכלו לעשות זאת בשלב 3 בתהליך ההזמנה כאשר יופיע "פרטי התשלום" יש לבחור ב"תשלום טלפוני ברטיס אשראי" ונציגינו יצור איתך קשר להשלמת הפרטים.

האם ניתן לספק את המוצר הנרכש לכתובת בחו"ל?

כן, יש לבצע הזמנה ונציגינו יתקשרו עמך לצורך תיאום המשלוח לחו"ל. עלות המשלוח לחו"ל נקבע בהתאם לחברה המשלחת ומדינת היעד.

כיצד פועל מנגנון החיפוש באתר?

חיפוש באמצעות שדה החיפוש אשר מופיע בראש הדף בתפריט הניווט הראשי של האתר.

האם ניתן לשלם בתשלומים?

בשלב זה PayPal אינה תומכת בפריסת תשלומים, לשם כך יש לבצע לבחור באפשרות "תשלום טלפוני באמצעות נציג שירות לקוחות" בתהליך ההזמנה.

כיצד אוכל לשחזר את פרטי המשתמש שלי באתר?

על מנת לשחזר את סיסמה באתר, עליך לגשת לאיזור "החשבון שלי" וללחוץ על הקישור "שכחת סיסמה", לאחר מכן תופנה לדף בו תתבקש להזין את כתובת הדואר האלקטרוני עימה נרשמת באתר. האתר יבצע בדיקת התאמה בין הפרטים שהזנת לבין הפרטים הרשומים במערכת האתר. במקרה של התאמה תשלח הודעה לתיבת הדואר עימה נרשמת ובה סיסמה זמנית שאיתה תוכל להתחבר לחשבונך באתר. במקרה של אי התאמה, היות והצוות האתר מקפיד על אבטחת פרטי הגולשים, לא תהייה אפשרות שיחזור שם משתמש ופרטים אחרים גם לא בפניה טלפונית או אחרת, במקרה כזה אנו ממליצים להרשם כלקוח חדש על מנת לחזור ולעשות שימוש בשירותי האתר.

האם שירות המשלוחים מגיע לכל אזורי הארץ?

לצערנו, עקב המצב הביטחוני למתגוררים באיזורים עם גישה מוגבלת מטעמי ביטחון תתואם מסירה ביעד חילופי.

האם אוכל לקבוע את מועד אספקת המוצר?

אספקת המוצרים לרוכשים מבוצעת ע"י דואר רשום עפ"י זמני שירות הדואר (לרוב עד 7 ימי עסקים). אם ברצונך לתאם איסוף עצמי או שליחות אקספרס יש לציין זאת בסעיף "הערות להזמנה" בעת ביצוע ההזמנה בשלב "פרטי תשלום" או ליצור קשר עימנו בטלפון 03-6415375.

איפה אני יכול לראות את ההזמנות שלי?

יש להתחבר לאתר ולגשת אל עמוד "היסטוריית הזמנות" באיזור "החשבון שלי", שם ניתן לראות את פירוט כל הקניות שבוצעו עד היום. לחיצה על מספר ההזמנה, תפנה אותך לפרטי המכירה והמוצר כפי שהוצגו באתר.